رستوران های قدیمی تهران

رستوران های قدیمی تهران

تهران گردی و گردشگری تهران همیشه برای بسیاری از گردشگران لذت بخش بوده. تهران دارای مناطق و جاذبه های کوچک و بزرگی هست که گاهی به دلیل کثرت این مناطق، از دید همه پنهان می شوند. در این مطلب رستوران های قدیمی تهران را معرفی می کنیم.

رستوران های قدیمی تهران1

در بخش گردشگری تهران می خواهیم شما را با مناطق، جاذبه ها و بخش های مختلف تهران آشنا سازیم. در این مطلب قصد داریم رستوران های قدیمی تهران را برای شما معرفی نماییم، پس با کوچی نو همراه باشید.

تعریف رستوران

یک مکان که در آن به افراد غذا و نوشیدنی فروخته شده و افراد در همان مکان مواد غذایی و نوشیدنی را میل می کنند. این کلمه ریشه ی انگلیسی و فرانسوی رستوران (restaurant) است.

بدون شک شدید ترین مسئله ای که از روز اول هستی، مردم را به همت و کوشش انداخت حس گرسنه بودن و احتیاج شدید به غذا داشتن، احتیاجی که در طی عصر ها و قرن های متوالی و با داشتن انواع مختلف عامل های طبیعی، نژادی، فرهنگی، مذهبی و سیاسی با حکومت و توان زیاد مردم را به سمت خود می آورد. در عصر حاضر که علم و دانش مردم تمام جامعه را فرا گرفته باز هم قسمتی از تلاش مردم برای دستیابی به یک غذای مناسب و مقوی و درست است؛ چون که دستیابی به غذایی که مناسب و سالم باشد سبب توانمندی، تندرستی، طولانی شدن عمر می شود.

رستوران های قدیمی تهران1

مردم ایران از قدیم به غذا خوردن نه تنها فقط برای پر کردن شکم و تکمیل وعده غذایی بلکه به صورت یک دورهمی و کنار هم بودن نگریسته اند؛ به عبارت دیگر صرف غذا یک رویداد اجتماعی به حساب می آمده است. به همین خاطر افرادی با شرایط مالی متوسط شغل رستوران داری و قهوه خانه داشتن را انتخاب کرده اند. خیلی از این کافه ها و رستوران ها در فصل های بهار، پاییز و تابستان میز و صندلی بیرون مغازه میگذاشتند. همین طور که در خیلی از شهرهای اروپایی و حتی قاهره (پایتخت مصر) نیز به طور معمول این کار را انجام می دهند. مشتریان در پیاده رو روی صندلی می نشستند و خیابان را نگاه می کردند.

کیفیت غذا و نوشیدنی ارائه شده و نظافت و پاکیزگی آن مکان، دکوراسیون رستوران و ...می تواند تاثیر بسیاری در کیفیت رستوران و مشهور شدن آن رستوران داشته باشد. بعضی اوقات رستوران ها قسمتی از یک واحد تجاری و توریستی هستند. مثل مرکز خرید، پاساژها و هتل ها.

سابقه تشکیل شدن رستوران

غذا خوری ها از مهم ترین سازمان ها برای هر شهر یا کشوری هستند که نشان دهنده ی فرهنگ آن کشور در جهان می­باشد. آغاز تشکیل شدن رستوران مربوط به انقلاب فرانسه است که مردم برای صرف غذا و نوشیدنی و دیدن یکدیگر به آن جا می رفتند. ولی حتی پیش از اینکه ماری آنتوانت و لویی شانزدهم از طریق گیوتین کشته شوند هم رستوران وجود داشت.

احتیاج داشتن به جایی برای صرف غذا رخدادی بود که در امپراتوری چین و رم باستان هم رخ داد. موقعی که کشاورزان و دامداران برای فروختن محصولات دامی و کشاورزی و دام های خود به شهر های دیگر می رفتند که ممکن بود چند روزی طول بکشد. به همین دلیل چند تا مهمان سرا و سالن غذا خوری در مسیر جاده ها ساخته شد. به طور معمول در این غذا خوری ها یک مقدار غذا بر روی یک میز بزرگ قرار میدادند که مردم غذا بخورند. در این غذا خوری ها لیست غذایی نبود چون که انتخاب کردن نوع غذایی که قرار بود صرف شود به انتخاب آشپز بود.

 رستوران های تهران

به دلیل نبود مطبخ در منازل، افرادی غذاهای آماده را که از قبل درست شده اند را بر روی چرخ دستی نه چندان بزرگی قرار میدادند و آن ها را با قیمت کم میفروختند تا همه افراد بتوانند غذا بخرند. این عمل هنوز هم در خیلی از شهرهای جهان رواج دارد. در قرون وسطی و رنسانس در اروپا، مردم در مهمانسرا و میکده ها غذا می خوردند. در کشور اسپانیا به سالن های غذا خوری و مهمان سرا ها بودگاس گفته می شد که در این مکان های غذاخوری مزه ارائه می شد. در کشور انگلیس در سالن غذا خوری سوسیس و شیرینی سرو می شد.

در کشور فرانسه در سالن های غذا خوری گونه های مختلف خورش و سوپ ارائه می شد. همین که کلمب در سال ۱۴۹۲ به قاره آمریکا مسافرت کرد بازرگانی جهانی توسه پیدا کرد و خیلی از غذا ها به کشور اروپا راه یافتند. در سالن های غذا خوری عمومی ابتدا قهوه، چای و شکلات ارائه می شد. سپس به تدریج نوشیدنی ها هم به غذا خوری ها راه پیدا کردند.

نام ۱۰ تا از قدیمی ترین رستوران های تهران

۱۰ رستوران قدیمی در بین تمام رستوران های تهران وجود دارد که تا الان هم بازار کار خوبی نیز داشته اند و مشتری های همیشگی خود را نیز دارند.

رستوران نائب تهران

۱. رستوران قدیمی نایب

این رستوران یکی از قدیمی ترین رستوران های تهران است. اسم این رستوران بر اساس اسم غلامحسین خان نایب نام گذاری شده است. مکان این رستوران در اول بازار صحاف ها است که جای یک حمام قدیمی است که دوباره ساخته شده بود. در این رستوران برای بار نخست چلوکباب سرو می شد. در اصل این رستوران تقریبا در سال ۱۲۵۴ برای نخستین بار با ترکیب کردن کباب و برنج و کره غذای جدیدی را اختراع کرد. این چلو کباب اختراعی رستوران نایب به سرعت مورد قبول تمام ایران شد و باعث شد که همه روزه رستوران هایی به اسم نایب در منطقه های گوناگون تهران ساخته شود. توصیه می کنیم اگر به تهران گردی علاقه دارید حتما به رستوران قدیمی نایب سر بزنید و از غذاهای لذیذ این رستوران استفاده نمایید.

۲. رستوران قدیمی شرف الاسلام

این رستوران که در سال ۱۳۱۷ تشکیل شده از رستوران های قدیمی تهران است که در جنب مسجد بزرگ و بازار بزرگ تهران قرار دارد.

۳. رستوران قدیمی تهران البرز

این رستوران قدیمی که از سال ۱۳۴۶ تاسیس شده تا کنون توانسته با کیفیت سابق به مردم سرویس ارائه دهد. مکان این رستوران کاملا امروزی و شیک است که دارای دو سالن غذا خوری بزرگ می باشد. کیفیت غذاهای این رستوران به خصوص کبابش عالی است. همین باعث شده جزو رستوران های مشهور تهران باشد.

۴. رستوران قدیمی عمو هوشنگ

این رستوران در منطقه نیاوران واقع شده و هنوز به شکل قدیمی اداره می شود. همه وسایل تشکیل دهنده این رستوران کهنه و قدیمی هستند. غذاهای این رستوران خورش قیمه، دیزی، املت و چند مدل غذای ساده دیگر است، از غذاهای خارجی و عجیب خبری نیست. این رستوران فقط برای آقایان است که اصلا کار خوبی نیست.

۵. رستوران قدیمی حاج فضل الله گلپایگانی و پسران

بازار تهران از منطقه های قدیمی شهر تهران است. کاملا طبیعی می باشد که رستوران ها و یا مکان های دیگر قدیمی نیز داشته باشد. این رستوران در فخر رازی واقع شده است. غذاهای این رستوران برای صبحانه، حلیم و برای نهار، کباب کوبیده، کباب چنجه، کباب جوجه است؛ که با ماست محلی و سبزی خوردن سرو می شود. البته این مکان جایی برای نشستن ندارد و باید غذا را در خانه یا جای دیگر صرف کرد.

رستوران مسلم تهران

۶. رستوران قدیمی مسلم

رستوران مسلم که از قدیمی ترین رستوران های تهران بشمار می آید، به دلیل خوشمزه و با کیفیت بودن غذاها همیشه پر از مشتری است که برای صرف غذا باید نوبت گرفت. در صورتی که در بازار تهران باشید این رستوران بهترین انتخاب است ولی این رستوران برای قرارهای دو نفره یا مهمانی دادن مناسب نیست. در بین غذاهای این رستوران ته چین و باقالی پلو با گوشتش بی نظیر است که مطابق با بیشتر سلیقه هاست.

۷. رستوران قدیمی تهران برای صبحانه خوردن

رستوران عمو یحیی از قدیمی ترین رستوران های تهران است که صبحانه ارائه می دهد. عمو یحیی برای صبحانه خودش املت را تهیه کرده و با نان سنگک و پیاز برای مشتریانش سرو می کند. این رستوران یک فضای بسیار قدیمی و کوچکی دارد. ولی به دلیل گرم و صمیمی بودن عمو یحیی مشتری های زیادی دارد.

۸. ریحون از رستوران قدیمی در تهران

این رستوران که از رستوران های با قدمت تهران است در یک مکان زیر زمینی واقع شده است که هنوز بافت قدیمی خودش را حفظ نموده است. در این رستوران میز و صندلی ها از جنس چوب هستند. نان ها با تنوری که داخل رستوران وجود دارد درست می شوند و باعث تحریک شدن اشتهای فرد می شود. در این رستوران پیش از سفارش فرد یک ظرف پنیر و نون و ریحون می آورند تا سفارشش آماده شود. صاحب رستوران به دلیل اطمینان بالا در کیفیت و بهداشت غذا ها به مشتری اجازه می دهد که مشتری به درون آشپزخانه رستوران رفته و از نزدیک مراحل پخت کباب را ببیند. این کباب ها درون نان های تنوری و دوغ اشتهای فرد را باز می کند و حس خوبی به مشتری می دهد. گردشگران تهران این رستوران را فراموش نکنند.

 رستوران توچال تهران

۹. رستوران قدیمی توچال تجریش

این رستوران قدیمی که تقریبا ۴۰ سالی می شود به وجود آمده است، جزو قدیمی ترین رستوران های تجریش تهران محسوب می شود. این کباب های گرم و لذیذ با نان گرم، سبزی ریحون، ماست و دوغ محلی در فضای سر سبز و باز اشتها را باز می کند. هر پرس غذا برای دو فرد کافی است. در این منطقه سرویس ایاب و ذهاب به صورت مجانی نیز وجود دارد.

رستوران زرچ تهران

۱۰. رستوران زرچ

نام این رستوران قدیمی تهران به معنای کبک است. فضایی دارد که زمان قدیم را یاد آوری می کند. در لیست این رستوران انواع غذاهای ایرانی و خارجی هست و فرد قدرت انتخاب بالایی در صرف غذا می تواند داشته باشد. از غذاهای ایرانی مانند باقالی پلو با ماهیچه گرفته تا بیف استرگانف در این رستوران ارائه می شود. مقدار غذایی که در این رستوران سرو می­شود بسیار زیاد است و هر فردی را سیر می کند، همچنین از کیفیت بالایی برخوردار است. البته درون این رستوران زیاد فضا ندارد به همین دلیل این رستوران برای قرار های رسمی و کاری خوب نیست.