برای سفر باید چه وسایلی همراه ببریم؟

برای سفر باید چه وسایلی همراه ببریم؟

برای سفر باید چه وسایلی همراه ببریم؟

وسایل مورد نیاز سفر و جمع و جور کردن آن یکی از اصلی ترین دغدغه های افراد قبل از سفر کردن است. مدت زمان سفر مهم نیست اما این که بدانید در چمدان و یا ساک خود چه چیز هایی قرار دهید، امری بسیار مهم به شمار می آید. بنابراین برای سفر کردن به شهر های دریایی نیاز به وسایل مورد نیاز مخصوص دارید و برای سفر کردن به کوهستان وسایل مورد نیاز کوهنوردی نیاز دارید. در این مطلب می خواهیم شما را با ضروری ترین وسایل مورد نیاز سفر آشنا سازیم.

چمدان سفر

  • انتخاب چمدان مناسب برای قرار دادن وسایل مورد نیاز سفر

درواقع چمدان به عنوان کمد وسایل شما در سفر است که باید تمامی وسایل مورد نیاز سفر خود را در آن قرار دهید. حتما از سالم بودن تمامی قسمت ها و زیپ های چمدان خود مطمئن شوید و بعد شروع به قرار دادن وسایل سفر در آن بنمایید.. چمدان خود را نسبت به حجم وسایل مورد نیاز خود انتخاب نمایید، زیرا هرچه چمدان بزرگتر باشد، فضای خالی آن بیشتر است و شما فقط مجبور به حمل چمدان بزرگ و با فضای خالی بیشتری هستید. اگر از کوله پشتی برا سفر خود استفاده نمی کنید از کیف های کمری محکم و ضد آب و یا از کوله های کوچک برای قرار دادن وسایل ضروری همچون داروها  و مدارک شناسایی استفاده نمایید تا به ارحتی به این وسایل دسترسی داشته باشید.

 لباس سفر

  • پوشیدنی های که باید در سفر همراه خود داشته باشید.

یه جمله معروف در رابطه با لباس سفر وجود دارد که عبارت است از: یک لباس بپوش، یک لباس خشک کن، یک لباس آماده داشته باشید.

انتخاب لباس برای سفر بسیار مهم است و باید با دقت بسیار زیاد انجام شود تا در سفر نیازی نباشد که به هوا نگاه کنید ببینید که هوا  چگونه است و چه لباسی بپوشید. همچنین تعداد لباس ها انتخابی نباید بسیار زیاد باشد تا فضای زیادی از چمدان شما را بگیرد. بنابراین قبل از بستن چمدان خود آب و هوای آن روز هایی که در سفر هستید را بررسی کنید و متناسب با آن لباس انتخاب نمایید تا براحتی در سفر لباس مناسب بپوشید و نگران آب و هوا نباشید. بنابراین انتخاب لباس برای سفر یکی از مهم ترین وسایل مورد نیاز سفر به شمار می آید.

اگر ممکن است در سفر به مهمانی دعوت شوید یک دست لباس برای آن مهمانی در چمدان خود قرار دهید، اما تنها یم دست لباس کافیست قبل از سفر تصمیم بگیرید در مهمانی چه می خواهید بپوشید. همچنین لا توجه به فصل سفر خود عینک، کلاه آفتابی، دمپایی، دستکش ، شال و کلاه برای خود بردارید. توجه نمایید در هر فصل از سال که سفر می کنید حتما یک جفت دمپایی و کفش پیاده روی برای خود کنار بگذارید.

  • لواز م بهداشتی که در هنگام سفر باید همراه خود داشته باشید.

از وسایل مورد نیاز سفر علاوه بر لباس مناسب، لوازم بهداشتی نیز امری بسیار ضروری و مهم است. لوازم شخصی همچون مسواک، ناخن گیر، کرم ضد آفتاب، ریش تراش، نخ دندان و خمیر دندان در لیست وسایل سفر خود حتما وجود داشته باشد. همچنین لازم است برخی دارو های ضد اسهال  و تهوع و مسکن ها چسب زخم به همراه داشته باشید. با این که هتل ها شامپو و صابون در اتاق های خود دارند، اما بد نیست چند صابون کوچک و شامچو کوچک در چمدان خود قرار دهید. لازم است نسبت به مکانی که می روید، کرم ضد نیش حشرات نیز به همراه داشته باشید.

وسایل برقی همچون اتو مو و سشوار شخصی خود را نیز اگر لازم دارید با خود بردارید.

پاسپورت سفر

  • مدارک مهم خود را در هنگام سفر به همراه داشته باشید.

در هنگام سفر کردن مدارک شناسایی خود را فراموش نکنید. حتما قبل از سفر کردن از تاریخ اعتبار ویزا و پاسپورت خود مطلع شوید مه حداقل تا شش آینده اعتبار داشته باشد. برای احتیاط بد نیست کپی مدارک شناسایی و پاسپ.رت خود را در کیف مدارک خود داشته باشید. همچنین کارت های اعتباری خود را فراموش نکنید، تا در هنگام برداشت پول نقد و خرید کردن به مشکل نخورید. مقداری پول نقد برای خود بردارید، شاید برخی از مکان ها به دستگاه خودپرداز دسترسی نداشته باشید. بلیط قطار و یا هواپیما را نیز در کیف مدارک خود فراموش نکنید. مدارک شناسایی از مهم ترین وسایل مورد نیاز سفر می باشد که هیچ گاه نباید آن ها را فراموش کنید.

  • تجهیزات الکترونیکی مورد نیاز خود را در هنگام سفر به همراه داشته باشید.

یکی دیگر از وسایل مورد نیاز سفر، تجهیزات الکترونیکی است. اگر علاقمند به عکاسی هستید و دوربین حرفه ای به همراه خود دارید یادتان باشد که چند کارت حافظه برای دوربین عکاسی خود بردارید. هندزفری و شارژ و پاور بانک خود را فراموش نکنید. این سه مورد یکی از مهم ترین وسایل مورد نیاز سفر به شمار می آید. همچنین یک مبدل همه کار پریز در وسایل مورد نیاز سفر خود داشته باشید، تا دیگر نگران این نباشید که به کشوری سفر کنید و نتوانید از پریز آن استفاده کنید. در وسایل مورد نیاز سفر خود بد نیست یک چراغ قوه کوچک نیز قرار دهید. ناگفته نماند، ممکن است برخی از وسایل الکترونیکی دیگر نیز لازم داشته باشید، آن ها را فراموش نکنید، اما این موارد ذکر شده، ضروری ترین وسایل مورد نیاز برای هر سفری می باشد.

انواع وسایل سفر

نتیجه گیری:

برای هر سفری نسبت به آن مقصد وسایل مورد نیاز سفر متغیر است. بنابراین سعی داشتیم برخی از مهم ترین وسایل مورد نیاز سفر را برای شما عزیزان بازگو نماییم. بنابراین با دقت بسیار زیاد وسایلی که نسبت به آن سفر برای شما کاربرد دارد را به همراه خود بردارید تا در چمدان خود فضای کافی داشته باشید. وسایلی که استفاده نمی کنید را هرگز با خود برندارید، زیرا تنها چمدان شما را سنگین تر می کنند. اصلی ترین وسایل مورد نیاز سفر خود را در چمدان قرار دهید و مدارک مورد نیاز و بلیط خود را فراموش نکنید، حتما قبل از سفر نمودن یک بار وسایلی را که در چمدان قرار داده اید را چک کنید تا مطمئن شوید چیزی را فراموش نکرده اید. سفری خوش را برای شما عزیزان آرزومندیم.