از امروز برای سفر بعدی پول جمع کن!

از امروز برای سفر بعدی پول جمع کن!

از امروز برای سفر بعدی پول جمع کن!

همه افراد دوست دارند به سفر بروند، از طبیعت خدادادی و آثار تاریخی کشور خود دیدن کنند و خستگی ماه ها را از تن به در؛ اما زمانی که به وضع مالی خود نگاه می کنند می بینند توانایی ندارند تا سفری حتی کوتاه را مدیریت کنند و همین آرزو را به روزها و سال های آینده موکول می کنند یا به روزهایی که پولدار شوند تا بتوانند با خیالی آسوده سفر کنند. پس با کوچی نو همراه باشید.

پس بهتر است که از همین الان به فکر جمع کردن پول باشند تا آرزوی سفر برآورده شود. چون سفر یا گشت و گذار شهرها و روستاهای هر کشوری فقط برای ثروتمندان امکان ندارد، بلکه همه افراد با فکر درست، برنامه ریزی صحیح و جمع آوری پول می توانند به سفر بروند و خوش بگذرانند.

اما نکاتی که باید رعایت کرد تا بتوان پولی جمع کرد اینست که یک جعبه یا شیشه تهیه نموده و پول ها را در آن انداخت تا انگیزه برای جمع نمودن پول بیشتر گردد. جمع آوری پول هر چند کم بهتر از نداشتن آن می باشد. پس بهتر آنست که هر مقدار پول هر چند اندک را در جعبه انداخت تا کم کم جمع شود. به قول معروف قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود. یا اگر کارمند هستید مقداری از حقوق هر ماه را می توان در حساب و کارتی جدا ذخیره کرد تا پول جمع آوری کرد، یا اینکه حساب و کتاب کنید و ببینید برای هر هفته چه مقدار پول نیاز دارید و به خودتان قول دهید بیشتر از آن مصرف نکنید و کارتتان را به یک دوست یا یکی از اعضای خانواده دهید تا وسوسه نشوید از کارتتان پول بیشتری خرج کنید.

سفر بعدی

راه حل دیگر آنست که همه افراد در منزل وسایلی دارند که سال ها از آن ها استفاده نمی کنند؛ اما همچنان در منزل از آن ها نگهداری می کنند، بهتر است وسایلی را که واقعا کاربردی ندارند فروخت. امروزه از طریق شیپور یا دیوار به راحتی می توان وسیله های غیرضروری را به فروش رساند و هر چند پول کمی به دست آورد.

اهمیت دادن به جمع کردن پول سخت نیست فقط باید صبر داشت و البته برنامه ریزی درست تا آرزوی سفر تحقق یابد.

 

چه نکاتی باید رعایت شود تا مقداری پول جمع گردد:

  • ابتدا باید حساب کنید و خرج هفتگی یا ماهانه خود را به دست آورید. از طریق اپلیکیشن های وطنی مثل خانه ما یا نمونه خارجی آن پست می توان به راحتی حساب کرد. بعد از آن باید پول را حساب شده و با دقت به مصرف رساند سپس خرج ها را کم کرد. می توان کمتر خرید نمود و از وسایل نوی قبلی استفاده کرد؛ اگر که واقعا آرزوی سفر کردن دارید.
  • تفریحات پرخرج مثل رفتن به تئاتر و کنسرت های گران قیمت را کنسل کرده و پول بیشتری پس انداز نمود. همچنین جشن ها و مهمانی های پرزق و برق و تجملات را کم کرد یا برای مدتی انجام نداد تا پول سفر جمع شود.
  • به جای خرید از فست فود ها و خرید نوشیدنی های گران قیمت می توان از غذا و نوشیدنی های ساده منزل استفاده کرد و در ازای دعوت از دوستان در یک کافه بهتر آنست در پارک با خوراکی، کیک و نوشیدنی خانگی از آنان پذیرایی کرد.

پول سفر

  • بهتر است به جای خرید کادوهای گران قیمت برای دوستان و عزیزان، خود بتوان کادویی دست ساز ایجاد کرد. تا هم پول کمتری خرج کرده و هم توانایی خود را نشان دهید. مطمئناً خوشحالی دوستان بیشتر خواهد شد.
  • بهتر است به جای استفاده از ماشین شخصی و هدر روی بیش از اندازه بنزین به خصوص در شهرهای بزرگ و پر ترافیک با وسیله نقلیه رفت و آمد نمود؛ همچنین از آژانس استفاده نکرد تا پول بیشتری جمع آوری شود. حتی در برخی موارد می توان پیاده مسیرهای کوتاه را طی نمود. به غیر از جمع کردن پول از ترافیک و آلودگی شهر می توان کم کرد.
  • برخی مواقع می توان وسیله ای دست دوم خرید که امروزه خرید از همان برنامه دیوار و شیپور که در بالا گفتیم پیشنهاد می گردد، می توان از تاناکورا که در برخی شهرها هست وسایلی را تهیه نمود یا از مغازه ها وسایلی را خرید که ارزان تر از جاهای دیگر است.
  • گاهی اوقات افراد منزلی را به تنهایی با قیمت بالا اجاره یا رهن می کنند بهتر این است دوستی مطمئن را پیدا کنند تا هم هزینه های زندگی نصف شده و هم از تنهایی هم در آیند.
  • امروزه اپلیکیشن های مختلف باعث شده تا به راحتی در سفر سبکتان را تغییر دهید و خود را آماده تر کنید. اگر از ماه ها قبل سفر برنامه داشته باشید می توانید بلیط ارزان تری تهیه کنید.
  • در سفر بهتر است وسایل آشپزی به همراه داشته باشد و به جای خرید خوراکی یا غذاهای گران خودتان غذاهای سالم و ارزان درست کنید.
  • حتی افراد می توانند کاری نیمه وقت پیدا کنند تا به راحتی هر چند پولی کم جمع کنند.

پس وقت آن رسیده دست به کار شوید و منتظر آن نمانید تا روزی پولدار شوید و آن زمان بتوانید به آرزوی سفر رفتن جامه عمل بپوشید.