شیرازگردی یک روزه

شیرازگردی یک روزه

شیرازگردی یک روزه

شیرازگردی یک روزه برای افرادی که محل سکونت آن ها نزدیکی شهر شیراز است بسیار مناسب می باشد، تا بتوانند در کمترین زمان به بازدید جاذبه های گردشگری شهر شیراز بپردازند. تورهای یک روزه اغلب برای طبیعت گردی استفاده می شوند. اطراف شیراز طبیعت های زیبا و منحصر به فردی دارد که خود مردم شیراز می توانند با استفاده از تور های به شیرازگردی یک روزه بپردازند و از طبیعت این شهر زیبا جنوبی لذت ببرند. اما این تور های یک روزه تنها مختص طبیعت گردی نیست به تور های یک روزه شیرازگردی برای دیدن از جاذبه های دیدنی شهر شیراز نیز اختصاص می یابد.

در ادامه می خواهیم شما را با جاذبه های گردشگری که می توانید با تورهای یک روزه شیرازگردی آن ها را مشاهده کنید معرفی نماییم:

مسجد نصیرالملک

زیباترین مسجد ایران مسجد نصیرالملک

اگر با تورهای یک روزه شیرازگردی به شهر زیبا شیراز سفر نموده اید و می خواهید از جاذبه های دیدنی این شهر دیدن نمایید، تماشا کردن این مسجد زیبای ایران در ساعت اولیه صبح بسیار زیبا و دیدنی است زیرا با وجود شیشه های رنگی مسجد نصیر الملک و تابش نور خورشید به این شیشه ها نقش بسیار دیدنی را تولید می کند.

امامزاده زنجیره ای

امامزاده زنجیری

رو به روی این مسجد خانه نصیرالملک و  امامزاده زنجیری قرار دارد که به راحتی می توانید این دو جاذبه دیدنی شهر شیراز را مشاهده نمایید. امامزاده زنجیری به این دلیل مشهور است که نصیرالملک زندانی ها را یک شب در امامزاده با زنجیر می بست اگر آن زنجیر پاره میشد زندانی را آزاد می کرد.

مسجد نصیر الملک و امامزاده در خیابان لطفعلی خان واقع شده است. با کمی پیاده روی می توانید به بازار وکیل شهر شیراز برسید. در هنگام پیاده روی می توانید از بازار مسگر ها نیز دیدن نمایید.

بازار سنتی وکیل

بازار سنتی وکیل

همچنین با گذشت از بازار سنتی وکیل می توانید از سرای مشیر دیدن نمایید. سرای مشیر در فصل بهار پر است از بوی بهار نارنج است حتما اگر در فصل بهار به شیراز سفر کردید از این جاذبه دیدنی، دیدن نمایید.

مسجد وکیل

حمام وکیل و مسجد وکیل

با کمی پیاده روی می توانید به مجموعه زندیه برسید، با رسیدن به این مجموعه می توانید از حمام وکیل و مسجد وکیل دیدن نمایید، این دو از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر شیراز به شمار می آیند. مسجد وکیل در دوران سلطنت زندیه ساخته شده است. این مسجد دارای 48 ستون با طرح مارپیچ است که شاید دلیل اصلی معروف شدن این مسجد زیبا می باشد و سالانه توریست های زیادی از این مسجد دیدن می نمایند.

حمام وکیل

حمام وکیل نیز جنب مسجد وکیل در شهر شیراز قرار دارد. جالب است بدانید که خود کریم خان زند نیز از این حمام استفاده می نموده است. با وارد شدن به حمام وکیل ابتدای آن شیب ملایمی دارد که برای جلوگیری از سرد شدن حمام تعبیه شده است. امروزه حمام وکیل به موزه تبدیل شده است و جایی بسیار دیدنی می باشد که می توانید ساعات بسیار زیادی را در این حمام محو تماشایی معماری بی نظیر آن شوید.

پس از بازدید از این جاذبه های گردشگری وقت آن رسیده است که یک نوشیدنی میل نمایید. به شما پیشنهاد می کنیک به کافه رویال که در نزدیکی حمام وکیل است بروید. در این کافه سنتی می توانید چای بهار نارنج بنوشید تا خستگیتان رفع شود.

ارگ کریم خان زند

ارگ کریم خان زند

حال وقت آن رسیده است که سری به ارگ کریم ان زند بزنید که با این دو مجموعه حمام وکیل و مسجد وکیل فاصله بسیار کمی دارد. با گذشت زمان و به دلیل فرو نشست زمین در شهر شیراز برج های 14 متری ارگ کریم خان زند کمی خم شده اند و زیبایی اولیه خود را ندارند اما باز هم اگر تا به حال این ارگ را ندیده باشید محو زیبایی وصف نشدنی آن خواهید شد. به دلیل آن که این ارگ محل استقرار حکومت زندیه بوده است نمای بیرونی آن به صورت نظامی طراحی شده است.  از این بنا تا دهه 1350 به عنوان  زندان استفادده می شده است.

باغ ارم

باغ ارم

پس از مشاهده ارگ کریم خان زند می توانید با استفاده از یک تاکسی به باغ ارم سفر کنید و از دیدن این باغ لذت ببرید، باغ ارم یکی از تاریخی ترین باغ های کشور ایران به شمار می آید که شما به راحتی می توانید با استفاده از تور یک روزه شیرازگردی از آن دیدن نمایید. این باغ در دوران سلجوقیان بنا شده است. کریم خان زند نیز از این باغ استفاده می نموده است. در این باغ زیبا یک در خت سروناز وجود دارد که حدود 900 سال عمر دارد. ارتفاع این درخت چهل متر است. باغ ارم یکی از آثار ثبت شده ایران در فهرست جهانی یونسکو است.

آرامگاه سعدی

آرامگاه سعدی

پس از بازدید از این باغ می توانید به آرمگاه شیخ اجل سعدی شیراز بازدید نمایید. این باغ کمی از مرکز شهر دور است و به همین دلیل خیلی شلوغ نمی باشد. در این باغ می توانید حوضچه ماهی و چاهی که با دستان سعدی حفر شده است را مشاهده نمایید. در باغ سعدی می توانید عرقیجات سنتی شیراز سفارش دهید و نوش جان نمایید.

آرامگاه حافظ

آرامگاه حافظ

 پس از مشاهده آرماگاه سعدی می توانید به آرامگاه حافظ بروید. همه ی ما با بنای حافظیه آشنا هستیم و حداقل یک بار نام آن را شنیده ایم. عصر ها می توانید در فضای بی نظیر این آرامگاه بنشینید و از هوای بی نظیر آن لذت ببرید و چند غزلی از حافظ را بخوانید .

سخن پایانی

با تور یک روزه شیرازگردی می توانید تعدای از جاذبه های معروف و تاریخی این شهر زیبا را که در فاصله بسیار کمی از هم هستند را بازدید کنید و از زیبایی های آن را لذت ببرید. نا گفته  نماند که جاذبه هایی که در بالا ذکر شد را می توانید در یک روز مشاهده نمایید. به راحتی می توانید با مراجعه به وب سایت کوچی نو www.kochinow.com از تورهای یک روزه شیرازگردی استفاده نمایید و اوقات خوشی را برای خود در این شهر زیبا تاریخی رقم بزنید. اگر سوالی در این باره داشتید می توانید با پشتیبانی وب سایت کوچی نو02144746948  در ارتباط باشید.